Herveli Diving Cup
Helsinki / Finland
02. – 06.06 2011
Flere
norske medaljer i Finland: 12 gull, 10 sølv og 13 bronse. Det var
også en rekke stupere som stuper jevnt over landslagskravet og ikke minst så
stuper våre EM klare B stupere over Em kravet.
Damer 1
meter
1. |
Karin
Kääparin |
Härveli
ry |
178.55 |
2. |
Anne Vilde Tuxen |
Randabergstuperne |
175.15 |
3. |
Rikke Tuxen |
Randabergstuperne |
159.10 |
4. |
Vita
Sereikaite |
The
Kaunas Team, Lithuania |
151.85 |
Damer 3
meter
1. |
Taina
Karvonen |
Oulun
Uimarit-73 ry |
228.45 |
2. |
Julie Synnøve Thorsen |
Bergen Stupe Klubb |
140.95 |
3. |
Suvi
Juhas |
Härveli
ry |
140.85 |
4. |
Kati
Ryynänen |
Härveli
ry |
123.05 |
Damer
tårn
Ja… Vilde kun 7.15 poeng fra landslagskravet for
senior damer.
1. |
Iira
Laatunen |
Uimahyppyseura
Tiirat ry |
222.45 |
2. |
Anne Vilde Tuxen |
Randabergstuperne |
192.85 |
3. |
Rikke Tuxen |
Randabergstuperne |
179.90 |
4. |
Thea Morken Augustson |
Bergen Stupe Klubb |
177.40 |
5. |
Minni
Salminen |
Uimahyppyseura
Tiirat ry |
169.25 |
6. |
Julie Synnøve Thorsen |
Bergen Stupe Klubb |
162.05 |
7. |
Vita
Sereikaite |
The
Kaunas Team, Lithuania |
115.55 |
Herrer 1
meter
1. |
Ville
Vahtola |
Vantaan
Uimarit ry |
324.60 |
2. |
Ignas
Barkauskas |
Vilnius
Diving club |
314.95 |
3. |
Benediktas
Zemaitis |
Vilnius
Diving club |
214.00 |
4. |
Håkon Nystad |
Bergen Stupe Klubb |
212.80 |
Herrer 3
meter
1. |
Ville
Vahtola |
Vantaan
Uimarit ry |
382.35 |
2. |
Ignas
Barkauskas |
Vilnius
Diving club |
310.15 |
3. |
Håkon Nystad |
Bergen Stupe Klubb |
181.40 |
Herrer
tårn
1. |
Håkon Nystad |
Bergen Stupe Klubb |
174.65 |
A jenter
1 meter
1. |
Hanna
Eklund |
Uimahyppyseura
Tiirat ry |
331.80 |
2. |
Thea Morken Augustson |
Bergen Stupe Klubb |
289.05 |
3. |
Anette Henriksen |
Spinn |
288.00 |
4. |
Noora
Kivelä |
Uimahyppyseura
Tiirat ry |
284.50 |
5. |
Elise Haavik |
Kristiansand Stupeklubb |
278.05 |
6. |
Rikke Tuxen |
Randabergstupern |
270.15 |
7. |
Cecilie
Vorm |
Farum,
Denmark |
239.95 |
8. |
Ligita
Malinauskaite |
The
Kaunas Team, Lithuania |
233.65 |
9. |
Anastasija
Malevic |
Vilnius
Diving club |
227.80 |
10. |
Modesta
Kaminskyte |
Vilnius
Diving club |
215.70 |
A jenter
3 meter
1. |
Tiia
Kivelä |
Uimahyppyseura
Tiirat ry |
381.75 |
2. |
Hanna
Eklund |
Uimahyppyseura
Tiirat ry |
342.00 |
3. |
Elise Haavik |
Kristiansand Stupeklubb |
311.35 |
4. |
Anette Henriksen |
Spinn |
308.95 |
5. |
Thea Morken Augustson |
Bergen Stupe Klubb |
273.20 |
6. |
Rikke Tuxen |
Randabergstuperne |
266.30 |
7. |
Cecilie
Vorm |
Farum,
Denmark |
233.25 |
A jenter
tårn
Rikke over landslagskravet
1. |
Tiia
Kivelä |
Uimahyppyseura
Tiirat ry |
311.25 |
2. |
Rikke Tuxen |
Randabergstuperne |
281.20 |
3. |
Anette Henriksen |
Kristiansand Stupeklubb, Norway |
270.50 |
4. |
Thea
Morken Augustson |
Bergen Stupe Klubb |
226.40 |
Jenter 3
meter synkron
1. |
Tiia
Kivelä / Hanna Eklund |
Uimahyppyseura
Tiirat ry |
218.22 |
2. |
Elise Haavik / Thea Morken Augustson |
Kristiansand Stupeklubb / Bergen Stupe Klubb |
182.46 |
3. |
Anne Vilde Tuxen / Julie Synnøve Thorsen |
Randabergstuperne / Bergen Stupe Klubb |
176.16 |
A gutter
1 meter
1. |
Benediktas
Zemaitis |
Vilnius
Diving club |
348.75 |
2. |
Martin Haavik |
Kristiansand Stupeklubb |
335.70 |
3. |
Håkon Nystad |
Bergen Stupe Klubb |
258.15 |
A gutter
3 meter
Martin over landslagskravet.
1. |
Martin Haavik |
Kristiansand Stupeklubb, Norway |
408.60 |
2. |
Håkon Nystad |
Bergen Stupe Klubb |
266.55 |
A gutter
tårn
1. |
Håkon Nystad |
Bergen Stupe Klubb |
248.40 |
Gutter 3
meter synkron
1. |
Erik Gilja / Brage Hellen |
Bergen Stupe Klubb |
189.24 |
2. |
Erno
Kajander / Iivari Piiponniemi |
Uimahyppyseura
Tiirat ry |
187.86 |
3. |
Juho
Junttila / Johannes Jäämeri |
Uimahyppyseura
Tiirat ry |
167.58 |
B gutter
1 meter
Filip og Erik over Em junior kravet.
1. |
Filip Devor |
Bærum Stupklubb |
343.85 |
2. |
Erik Gilja |
Bergen Stupe Klubb |
314.15 |
3. |
Brage Hellen |
Bergen Stupe Klubb |
255.95 |
4. |
Iiro
Vehmaan-Kreula |
Vantaan
Uimarit ry |
225.90 |
5. |
Aapo
Pietiläinen |
Härveli
ry |
167.95 |
B gutter
3 meter
Filip over Em junior kravet og Erik over Aachen
kravet
1. |
Filip Devor |
Bærum Stupklubb |
367.45 |
2. |
Johannes
Jäämeri |
Uimahyppyseura
Tiirat ry |
343.75 |
3. |
Erik Gilja |
Bergen Stupe Klubb |
335.15 |
4. |
Brage Hellen |
Bergen Stupe Klubb |
288.70 |
5. |
Iiro
Vehmaan-Kreula |
Vantaan
Uimarit ry |
256.85 |
6. |
Aapo
Pietiläinen |
Härveli
ry |
189.05 |
B gutter
tårn
Filip over Printerspringen kravet og Erik over
landslagskravet.
1. |
Filip Devor |
Bærum Stupklubb |
316.20 |
2. |
Johannes
Jäämeri |
Uimahyppyseura
Tiirat ry |
304.65 |
3. |
Erik Gilja |
Bergen Stupe Klubb |
303.35 |
C jenter
1 meter
Julie og Vilde over landslagskravet
1. |
Julie Synnøve Thorsen |
Bergen Stupe Klubb |
215.10 |
2. |
Indre
Girdauskaite |
The
Kaunas Team, Lithuania |
210.85 |
3. |
Anne Vilde Tuxen |
Randabergstuperne |
204.20 |
4. |
Alisa
Saarikangas |
Uimahyppyseura
Tiirat ry |
203.45 |
5. |
Linnea
Saarikangas |
Uimahyppyseura
Tiirat ry |
201.90 |
6. |
Roosa
Kanerva |
Vantaan
Uimarit ry |
185.35 |
7. |
Noora
Tuomi |
Uimahyppyseura
Tiirat ry |
185.15 |
8. |
Saija
Paavola |
Uimahyppyseura
Tiirat ry |
173.85 |
9. |
Mari Mäkelä |
Vantaan
Uimarit ry |
164.05 |
10. |
Mona
Yliuntinen |
Uimahyppyseura
Tiirat ry |
156.65 |
11. |
Noora
Peippo |
Härveli
ry |
144.70 |
12. |
Veera
Punkka |
Härveli
ry |
123.50 |
C jenter
3 meter
Vilde over Printerspringen kravet og Julie over
landslagskravet
1. |
Anne Vilde Tuxen |
Randabergstuperne |
245.55 |
2. |
Indre
Girdauskaite |
The
Kaunas Team, Lithuania |
240.05 |
3. |
Julie Synnøve Thorsen |
Bergen Stupe Klubb |
227.65 |
4. |
Linnea
Saarikangas |
Uimahyppyseura
Tiirat ry |
218.80 |
5. |
Alisa
Saarikangas |
Uimahyppyseura
Tiirat ry |
183.65 |
6. |
Roosa
Kanerva |
Vantaan
Uimarit ry |
180.15 |
7. |
Mona
Yliuntinen |
Uimahyppyseura
Tiirat ry |
179.85 |
8. |
Saija
Paavola |
Uimahyppyseura
Tiirat ry |
172.65 |
9. |
Mari
Mäkelä |
Vantaan
Uimarit ry |
169.00 |
10. |
Noora
Tuomi |
Uimahyppyseura
Tiirat ry |
165.25 |
C jenter
tårn
Vilde over Printerspringen kravet og Julie over
landslagskravet
1. |
Anne Vilde Tuxen |
Randabergstuperne |
205.60 |
2. |
Indre
Girdauskaite |
The
Kaunas Team, Lithuania |
199.70 |
3. |
Linnea
Saarikangas |
Uimahyppyseura
Tiirat ry |
191.00 |
4. |
Julie Synnøve Thorsen |
Bergen Diving Club, Norway |
185.15 |
5. |
Alisa
Saarikangas |
Uimahyppyseura
Tiirat ry |
161.75 |
6. |
Mari
Mäkelä |
Vantaan
Uimarit ry |
158.50 |
7. |
Roosa
Kanerva |
Vantaan
Uimarit ry |
158.10 |
8. |
Saija
Paavola |
Uimahyppyseura
Tiirat ry |
151.70 |
9. |
Noora
Tuomi |
Uimahyppyseura
Tiirat ry |
148.40 |
C gutter
3 meter
Kirill over landslagskravet
1. |
Juho
Junttila |
Uimahyppyseura
Tiirat ry |
280.80 |
2. |
Iivari
Piiponniemi |
Uimahyppyseura
Tiirat ry |
255.35 |
3. |
Erno
Kajander |
Uimahyppyseura
Tiirat ry |
255.20 |
4. |
Samuel
Jana |
Vantaan
Uimarit ry |
236.45 |
5. |
Kirill De Klerk |
Randabergstuperne |
236.00 |
6. |
Martynas
Pabalys |
The
Kaunas Team, Lithuania |
218.25 |
7. |
Leevi
Lehikoinen |
Vantaan
Uimarit ry |
216.35 |
8. |
Nima
Martinsen |
Farum,
Denmark |
193.45 |
C gutter
tårn
Kirill over landslagskravet
1. |
Samuel
Jana |
Vantaan
Uimarit ry |
241.65 |
|
2. |
Juho
Junttila |
Uimahyppyseura
Tiirat ry |
230.65 |
|
3. |
Iivari
Piiponniemi |
Uimahyppyseura
Tiirat ry |
227.00 |
|
4. |
Erno
Kajander |
Uimahyppyseura
Tiirat ry |
213.15 |
|
5. |
Kirill De Klerk |
Randabergstuperne |
206.70 |
D jenter
1 meter
1. |
Vilma
Oura |
Uimahyppyseura
Tiirat ry |
125.00 |
2. |
Cecilia
Slöör |
Uimahyppyseura
Tiirat ry |
119.25 |
3. |
Iris
Mustonen |
Uimahyppyseura
Tiirat ry |
118.20 |
4. |
Selina
Älli |
Vantaan
Uimarit ry |
117.60 |
5. |
Helmi
Sirkka |
Uimahyppyseura
Tiirat ry |
115.20 |
6. |
Nenna
Hakulinen |
Uimahyppyseura
Tiirat ry |
113.55 |
7. |
Miila
Soini |
Uimahyppyseura
Tiirat ry |
112.20 |
8. |
Ivana
Talvitie |
Uimahyppyseura
Tiirat ry |
107.05 |
9. |
Saule
Mikuleviciute |
The
Kaunas Team, Lithuania |
106.45 |
10. |
Helle Tuxen |
Randabergstuperne |
105.80 |
11. |
Veera
Peippo |
Härveli
ry |
105.50 |
12. |
Sandra
Sippola |
Härveli
ry |
102.25 |
13. |
Julita
Butkeviciute |
The
Kaunas Team, Lithuania |
93.45 |
14. |
Freya
Grundesen |
Farum,
Denmark |
75.70 |
D jenter
3 meter
1. |
Miila
Soini |
Uimahyppyseura
Tiirat ry |
135.00 |
2. |
Selina
Älli |
Vantaan
Uimarit ry |
131.20 |
3. |
Iris
Mustonen |
Uimahyppyseura
Tiirat ry |
131.10 |
4. |
Ivana
Talvitie |
Uimahyppyseura
Tiirat ry |
125.60 |
5. |
Helle Tuxen |
Randabergstuperne |
116.90 |
6. |
Saule
Mikuleviciute |
The
Kaunas Team, Lithuania |
114.10 |
7. |
Nenna
Hakulinen |
Uimahyppyseura
Tiirat ry |
108.95 |
Jenter 1
meter synkron
1. |
Anne Vilde Tuxen / Julie Synnøve Thorsen |
Randabergstuperne / Bergen Stupe Klubb |
193.56 |
2. |
Veera
Peippo / Veera Punkka |
Härveli
ry |
140.76 |
Jenter
tårn synkron
1. |
Anne Vilde Tuxen / Julie Synnøve Thorsen |
Randabergstuperne / Bergen Stupe Klubb |
205.95 |
2. |
Rikke Tuxen / Anette Henriksen |
Randabergstuperne / Spinn |
200.94 |
Gutter 1
meter synkron
1. |
Erik Gilja / Brage Hellen |
Bergen Stupe Klubb |
196.71 |
D jenter
tårn
1. |
Selina Älli |
Vantaan Uimarit ry |
151.95 |
|
2. |
Helle Tuxen |
Randabergstuperne |
134.25 |
|
3. |
Veera
Peippo |
Härveli
ry |
105.00 |