Diving
Lund
05. – 07. november 2010
Fredag
05.11
Alle de
norske stuperne bortsett for A/sen gutter var i
aksjon på fredagen.
Blant C stuperne hadde Spinn med 2 jenter og 1 gutt som
konkurrerte henholdsvis på 3 meter og 1 meter. De var vel mer med for å lære.
Blant B stuperne leverte Daniel Jensen fra Spinn sin beste
konkurranse på tårnet og satte ny personlig rekord. Han var 0,75 poeng fra
bronse medaljen.
På jentesiden stupte Betty Lee Johansen fra Kristiansand bra og fikk en 6.
plass. Elise Haavik klarte landslagskravet.
C jenter
3 meter
1. |
Isabell
Hofmann |
Sächsischer Swimmverband
e.V. |
263.45 |
2. |
Amina
El Barbary |
Heliopolis Sporting Club |
263.40 |
3. |
Nicole
Kubitz |
Sächsischer Swimmverband
e.V. |
255.40 |
4. |
Katie Talbot |
Scottish National Team |
242.65 |
5. |
Courtney Ross |
Scottish National Team |
241.55 |
6. |
Tina Shariati |
Malmö
KK |
238.60 |
7. |
Ines Ahlroth |
Diving Team Tiirat |
237.15 |
8. |
Maja Boric |
Tresnjevka |
230.70 |
9. |
Frida Källgren |
Malmö
KK |
225.20 |
10. |
Maha Khaled Eissa |
Heliopolis Sporting Club |
224.10 |
11. |
Hilma Leppioja |
Diving Team Tiirat |
213.40 |
12. |
Amanda
Lygdman |
Team
Stockholm |
212.35 |
13. |
Julia Walden |
Diving Team Tiirat |
206.05 |
14. |
Ellen Sirkka |
Diving Team Tiirat |
202.85 |
15. |
Helena
Ekström |
SK Poseidon |
201.60 |
16. |
Ane Naur Jensen |
AGF Udspring |
199.20 |
17. |
Ellen Ek |
Malmö
KK |
196.50 |
18. |
Hanna Engdahl |
Jönköpings
SS |
177.05 |
19. |
Kelly Säther |
Team
Stockholm |
174.75 |
20. |
Wilma Stålarm |
Malmö
KK |
165.35 |
21. |
Kamilla
Vares |
RZSE
Budapest |
158.40 |
22. |
Josefine
C Ahlandsberg |
Malmö
KK |
157.45 |
23. |
Pauline
Ollén |
Team Stockholm |
153.70 |
24. |
Lina
Ewald |
Malmö
KK |
139.25 |
25. |
Linnea
Svärd |
SIK
Göteborg |
133.80 |
26. |
Kristin
Rasmussen |
SPINN
Tønsberg |
105.00 |
27. |
Emma Randby |
SPINN
Tønsberg |
101.05 |
C gutter
1 meter
1. |
Mostafa Ahmed Abdelhamid |
Gizera Sporting Club |
299.85 |
|
2. |
Omar Gehad Mouhamed Foua |
El Shams Diving Club |
294.05 |
|
3. |
Niklas
Nybro Sörensen |
AGF Udspring |
277.40 |
|
4. |
Gustav
Sundgaard |
LUK
2002 |
259.50 |
|
5. |
James Heatly |
Scottish National Team |
255.70 |
|
6. |
Juho Junttila |
Diving Team Tiirat |
255.15 |
|
7. |
David Kindlund |
Blå
Sim och hoppklubb |
249.65 |
|
8. |
Johannes
Persson |
SK Poseidon |
243.05 |
|
9. |
Moritz
Hille |
Sächsischer Swimmverband
e.V. |
240.80 |
|
10. |
Elias
Lund Egholm |
LUK
2002 |
231.20 |
|
11. |
Iivari Piiponniemi |
Diving Team Tiirat |
230.05 |
|
12. |
Juraj Melsa |
Tresnjevka |
223.35 |
|
13. |
Filip Tuvenvall |
Team
Stockholm |
221.20 |
|
14. |
Josef Abu-Nijmeh |
Team
Stockholm |
217.35 |
|
15. |
Daniel
Nybro Sörensen |
AGF Udspring |
208.05 |
|
16. |
Elof Holmgren |
Team
Stockholm |
193.25 |
|
17. |
Arvid Strömbeck |
SK Poseidon |
192.95 |
|
18. |
Henry
Kristiansen |
SPINN
Tønsberg |
183.55 |
|
19. |
Edward
Andersson |
Malmö
KK |
176.35 |
|
20. |
Max Burman |
Jönköpings
SS |
156.45 |
B
gutter tårn
1. |
Youssef
Amro Ezzat |
El Shams Diving Club |
420.80 |
2. |
Omar
Ashraf Eteiba |
Gizera Sporting Club |
399.35 |
3. |
Julius
Sitter |
Sächsischer Swimmverband
e.V. |
359.25 |
4. |
Daniel
Jensen |
SPINN
Tønsberg |
358.45 |
5. |
Omar G
Mouhamed Foua |
El Shams Diving Club |
344.70 |
6. |
James Heatly |
Scottish National Team |
312.55 |
7. |
Oskar Wilhelmsson |
Team
Stockholm |
312.45 |
8. |
Johan Sandell |
Team
Stockholm |
295.15 |
9. |
Marcus
Ekström |
SK Poseidon |
276.05 |
10. |
Erik Määttä |
Team
Stockholm |
272.20 |
11. |
David Kindlund |
Blå
Sim och hoppklubb |
272.00 |
12. |
Johannes
Jäämeri |
Diving Team Tiirat |
268.95 |
13. |
Gustav
Sundgaard |
LUK
2002 |
250.30 |
14. |
Eirik Skarpeid |
Stavanger
Stupe Club |
217.90 |
15. |
Rasmus
Olsen |
LUK
2002 |
213.90 |
16. |
Martin
Dyrstad |
Stavanger
Stupe Club |
169.35 |
B jenter
1 meter
1. |
Lina Forndal |
Jönköpings
SS |
320.30 |
2. |
Johanna
Johansson |
Bofors
SHK |
296.65 |
3. |
Margita Zupanic |
Tresnjevka |
293.95 |
4. |
Josefine
Jähle |
Team
Stockholm |
290.00 |
5. |
Anna Sless |
Scottish National Team |
282.60 |
6. |
Betty
Lee Johansen |
Kristiansand
Stupeklub |
279.80 |
7. |
Charlotte
Briggs |
Scottish National Team |
272.20 |
8. |
Michelle
Larsson |
Jönköpings
SS |
270.00 |
9. |
Elin Åström |
SIK Göteborg |
255.45 |
10. |
Summer
Sweeny |
Beaumont Diving
Academy |
254.20 |
11. |
Isabelle
Svantesson |
Team
Stockholm |
254.15 |
12. |
Veronika
Lindahl |
Västerås
Simsällskap |
253.20 |
13. |
Elise Haavik |
Kristiansand
Stupeklub |
250.35 |
14. |
Emelie
Martin |
Scottish National Team |
248.00 |
15. |
Emelie
Wall |
Team
Stockholm |
245.40 |
16. |
Felicia Granath |
Malmö
KK |
244.35 |
17. |
Isabel
Höjer Wang |
AGF Udspring |
243.75 |
18. |
Rebecca
Graham |
Scottish National Team |
239.55 |
19. |
Nicole
Andersson |
Malmö
KK |
229.55 |
20. |
Antonia Badel |
Tresnjevka |
225.40 |
21. |
Caroline
Pedersen |
Odense
Udspring |
202.05 |
22. |
Lina Gullsmedmoen Idrebö |
Kristiansand
Stupeklub |
170.55 |
Lørdag
C stuperne til Spinn hadde det litt tøft også i dag og havnet
blant de nederste på listen.
Medalje
på Daniel Jensen fra Spinn på 3 meter i B klassen. Også Stavanger stuperne Martin og Eirik gjorde det bedre her enn på tårnet
og da spesielt Eirik som havnet på en 11. plass.
Det var kun Lina fra Kristiansand som stupte B jenter tårn. Hun havnet sist.
A
guttene til Kristiansand stupte 1 meter sammen med herrer og havnet litt lenger
ned på listen.
C jenter
1 meter
1. |
Josefine
Schneider |
Sächsischer Swimmverband
e.V. |
253.00 |
|
2. |
Isabell
Hofmann |
Sächsischer Swimmverband
e.V. |
248.50 |
|
3. |
Maja Boric |
Tresnjevka |
238.80 |
|
4. |
Tina Shariati |
Malmö
KK |
238.35 |
|
5. |
Maha Khaled Eissa |
Heliopolis Sporting Club |
228.80 |
|
6. |
Courtney Ross |
Scottish National Team |
224.15 |
|
7. |
Hilma Leppioja |
Diving Team Tiirat |
224.05 |
|
8. |
Julia Walden |
Diving Team Tiirat |
219.60 |
|
9. |
Ines Ahlroth |
Diving Team Tiirat |
218.55 |
|
10. |
Katie Talbot |
Scottish National Team |
211.40 |
|
11. |
Ellen Ek |
Malmö
KK |
210.65 |
|
12. |
Nicole
Kubitz |
Sächsischer Swimmverband
e.V. |
203.30 |
|
13. |
Amina
El Barbary |
Heliopolis Sporting Club |
198.35 |
|
14. |
Amanda
Lygdman |
Team
Stockholm |
192.00 |
|
15. |
Frida Källgren |
Malmö
KK |
184.00 |
|
16. |
Ellen Sirkka |
Diving Team Tiirat |
170.95 |
|
17. |
Ane Naur Jensen |
AGF Udspring |
170.45 |
|
18. |
Helena
Ekström |
SK Poseidon |
170.15 |
|
19. |
Hanna Fahlén |
Västerås
Simsällskap |
164.15 |
|
20. |
Linn Orderud |
SIK
Göteborg |
153.80 |
|
21. |
Josefine
Carlsson Ahlandsberg |
Malmö
KK |
150.25 |
|
22. |
Lina
Ewald |
Malmö
KK |
149.35 |
|
23. |
Wilma Stålarm |
Malmö
KK |
149.25 |
|
24. |
Pauline
Ollén |
Team
Stockholm |
147.75 |
|
25. |
Kelly Säther |
Team
Stockholm |
145.20 |
|
26. |
Kamilla
Veres |
RZSE
Budapest |
142.20 |
|
27. |
Hanna Engdahl |
Jönköpings
SS |
138.80 |
|
28. |
Ella Högman |
SIK
Göteborg |
138.15 |
|
29. |
Linnea
Svärd |
SIK
Göteborg |
135.40 |
|
30. |
Emma Randby |
SPINN
Tønsberg |
113.70 |
|
31. |
Kristin
Rasmussen |
SPINN
Tønsberg |
108.20 |
C gutter
3 meter
1. |
Omar Gehad Mouhamed Foua |
El Shams Diving Club |
311.40 |
|
2. |
Niklas
Nybro Sörensen |
AGF Udspring |
308.30 |
|
3. |
Mostafa Ahmed Abdelhamid |
Gizera Sporting Club |
291.85 |
|
4. |
James Heatly |
Scottish National Team |
262.65 |
|
5. |
Elias
Lund Egholm |
LUK
2002 |
262.45 |
|
6. |
David Kindlund |
Blå
Sim och hoppklubb |
260.35 |
|
7. |
Juraj Melsa |
Tresnjevka |
258.05 |
|
8. |
Juho Junttila |
Diving Team Tiirat |
255.50 |
|
9. |
Daniel
Nybro Sörensen |
AGF Udspring |
254.95 |
|
10. |
Moritz
Hille |
Sächsischer Swimmverband
e.V. |
243.05 |
|
11. |
Josef Abu-Nijmeh |
Team
Stockholm |
227.50 |
|
12. |
Gustav
Sundgaard |
LUK
2002 |
222.90 |
|
13. |
Iivari Piiponniemi |
Diving Team Tiirat |
219.75 |
|
14. |
Arvid Strömbeck |
SK Poseidon |
212.55 |
|
15. |
Filip Tuvenvall |
Team
Stockholm |
195.35 |
|
16. |
Elof Holmgren |
Team
Stockholm |
175.95 |
|
17. |
Henry
Kristiansen |
SPINN
Tønsberg |
172.80 |
|
18. |
Max Burman |
Jönköpings
SS |
156.25 |
|
19. |
Edward
Andersson |
Malmö
KK |
151.30 |
B gutter
3 meter
1. |
Eric Nitzsche |
Sächsischer Swimmverband
e.V. |
409.35 |
2. |
Youssef
Amro Ezzat |
El Shams Diving Club |
374.90 |
3. |
Daniel
Jensen |
SPINN
Tønsberg |
369.15 |
4. |
Johan Sandell |
Team
Stockholm |
361.10 |
5. |
Ammar
K Abdel Hamid |
Gizera Sporting Club |
333.50 |
6. |
Julius
Sitter |
Sächsischer Swimmverband
e.V. |
332.50 |
7. |
Oskar Wilhelmsson |
Team
Stockholm |
302.65 |
8. |
Erik Määttä |
Team
Stockholm |
296.80 |
9. |
Martin
Danckler |
Malmö
KK |
275.90 |
10. |
Rasmus
Olsen |
LUK
2002 |
267.10 |
11. |
Eirik Skarpeid |
Stavanger
Stupe Club |
255.50 |
12. |
Marcus
Ekström |
SK Poseidon |
252.80 |
13. |
Johannes
Jäämeri |
Diving Team Tiirat |
241.30 |
14. |
Simon
Mølgaard |
Odense
Udspring |
241.20 |
15. |
Martin
Dyrstad |
Stavanger
Stupe Club |
224.00 |
B jenter
tårn
1. |
Josefine
Jähle |
Team
Stockholm |
276.25 |
2. |
Rebecka
Billström |
Team
Stockholm |
250.55 |
3. |
Josefine
Schneider |
Sächsischer Swimmverband
e.V. |
249.95 |
4. |
Emelie
Wall |
Team
Stockholm |
247.50 |
5. |
Helen Trumpf |
Sächsischer Swimmverband
e.V. |
233.90 |
6. |
Anna Sless |
Scottish National Team |
231.75 |
7. |
Maha Khaled Eissa |
Heliopolis Sporting Club |
226.90 |
8. |
Frida Källgren |
Malmö
KK |
215.45 |
9. |
Isabelle
Svantesson |
Team
Stockholm |
210.00 |
10. |
Rebecca
Graham |
Scottish National Team |
196.50 |
11. |
Amanda
Lygdman |
Team
Stockholm |
195.75 |
12. |
Amina
El Barbary |
Heliopolis Sporting Club |
194.60 |
13. |
Emelie
Martin |
Scottish National Team |
194.20 |
14. |
Ellen Ek |
Malmö
KK |
193.90 |
15. |
Courtney Ross |
Scottish National Team |
190.45 |
16. |
Elin Åström |
SIK
Göteborg |
187.75 |
17. |
Nicole
Andersson |
Malmö
KK |
177.25 |
18. |
Pauline
Ollén |
Team
Stockholm |
162.10 |
19. |
Lina
G. Idrebö |
Kristiansand
Stupeklub |
139.90 |
Men, 1
meter
1. |
Jonathan
Jörnfalk |
Malmö
KK |
361.75 |
2. |
Christofer
Eskilsson |
Malmö
KK |
351.35 |
3. |
Aly Elshemerly |
Heliopolis Sporting Club |
306.45 |
4. |
Vinko Paradzik |
Team
Stockholm |
303.40 |
5. |
Daniel
Klein |
LUK
2002 |
291.15 |
6. |
Anders
Mikkelä |
Malmö
KK |
282.65 |
7. |
Ferran Esteban |
Catalonia
Swimming Federation |
271.15 |
8. |
Marcell Turi |
RZSE
Budapest |
265.90 |
9. |
Adham Mohamed |
Heliopolis Sporting Club |
265.45 |
10. |
Adria Garcia |
Catalonia
Swimming Federation |
248.85 |
11. |
Jonas Kriegbaum |
AGF Udspring |
242.95 |
12. |
Martin
Haavik |
Kristiansand
Stupeklub |
212.10 |
13. |
Yakov Munkebo |
AGF Udspring |
179.10 |
14. |
Mathias
Ryen |
Kristiansand
Stupeklub |
147.60 |
Søndag
Nok en
medalje på Daniel Jensen i B klassen. Ny bronse på 1 meteren. Eirik Skarpeid stupte jevnt, men misset stort på sitt siste stup
og falt en del plasser på det. Martin som hadde mye nytt med misset en hel del
etter å ha fullført en bra plikt serie.
B jenter
3 meter stod Betty over. Elise gjorde det bra
B jenter
3 meter
1. |
Lina Forndal |
Jönköpings
SS |
323.95 |
|
2. |
Margita Zupanic |
Tresnjevka |
308.00 |
|
3. |
Johanna
Johansson |
Bofors
SHK |
306.40 |
|
4. |
Helen Trumpf |
Sächsischer Swimmverband
e.V. |
305.60 |
|
5. |
Josefine
Jähle |
Team
Stockholm |
284.55 |
|
6. |
Anna Sless |
Scottish National Team |
262.95 |
|
7. |
Felicia Granath |
Malmö
KK |
253.00 |
|
8. |
Michelle
Larsson |
Jönköpings
SS |
249.90 |
|
9. |
Summer
Sweeny |
Beaumont Diving
Academy |
245.30 |
|
10. |
Elise Haavik |
Kristiansand
Stupeklub |
243.55 |
|
11. |
Isabelle
Svantesson |
Team
Stockholm |
241.40 |
|
12. |
Emelie
Wall |
Team
Stockholm |
240.50 |
|
13. |
Rebecca
Graham |
Scottish National Team |
237.25 |
|
14. |
Emelie
Martin |
Scottish National Team |
227.50 |
|
15. |
Isabel
Höjer Wang |
AGF Udspring |
207.70 |
|
16. |
Caroline
Pedersen |
Odense
Udspring |
190.60 |
|
17. |
Lina Gullsmedmoen Idrebö |
Kristiansand
Stupeklub |
178.35 |
B gutter
1 meter
1. |
Youssef
Amro Ezzat |
El Shams Diving Club |
384.40 |
|
2. |
Ammar
Khaled Abdel Hamid |
Gizera Sporting Club |
361.75 |
|
3. |
Daniel
Jensen |
SPINN
Tønsberg |
357.25 |
|
4. |
Eric Nitzsche |
Sächsischer Swimmverband
e.V. |
357.15 |
|
5. |
Johan Sandell |
Team
Stockholm |
332.90 |
|
6. |
Omar Gehad Mouhamed Foua |
El Shams Diving Club |
321.90 |
|
7. |
Oskar Wilhelmsson |
Team
Stockholm |
314.75 |
|
8. |
Erik Määttä |
Team
Stockholm |
300.50 |
|
9. |
Marcus
Ekström |
SK Poseidon |
299.40 |
|
10. |
Rasmus
Olsen |
LUK
2002 |
270.35 |
|
11. |
Martin
Danckler |
Malmö
KK |
268.65 |
|
12. |
Eirik Skarpeid |
Stavanger
Stupe Club |
243.95 |
|
13. |
Simon
Mølgaard |
Odense
Udspring |
233.25 |
|
14. |
Martin
Dyrstad |
Stavanger
Stupe Club |
216.10 |
Herrer 3
meter
1. |
Daniel
Klein |
LUK
2002 |
333.40 |
|
2. |
Marcell Turi |
RZSE
Budapest |
325.55 |
|
3. |
Cesar Hiersemann |
Malmö
KK |
318.00 |
|
4. |
Jonathan
Jörnfalk |
Malmö
KK |
317.45 |
|
5. |
Aly Elshemerly |
Heliopolis Sporting Club |
306.65 |
|
6. |
Ferran Esteban |
Catalonia
Swimming Federation |
293.40 |
|
7. |
Anders
Mikkelä |
Malmö
KK |
256.95 |
|
8. |
Vinko Paradzik |
Team
Stockholm |
254.30 |
|
9. |
Adham Mohamed |
Heliopolis Sporting Club |
248.10 |
|
10. |
Adria Garcia |
Catalonia
Swimming Federation |
234.40 |
|
11. |
Jonas Kriegbaum |
AGF Udspring |
231.75 |
|
12. |
Christofer
Eskilsson |
Malmö
KK |
213.20 |
|
13. |
Yakov Munkebo |
AGF Udspring |
206.10 |
|
14. |
Martin
Haavik |
Kristiansand
Stupeklub |
168.65 |
|
15. |
Mathias
Ryen |
Kristiansand
Stupeklub |
114.55 |